Jak vybrat autokameru – černou skříňku

S blížícími se Vánocemi spousta lidí hledá nápady, čím potěšit druhé pod stromečkem. A právě autokamera může být skvělým tipem pro tatínky, manžely či dědečky.

Jak ale vybrat tu správnou? To se dozvíte v dnešním článku.

Autokamery, což jsou černé skříňky vozidel, zaznamenávají vše, co se odehrává a mohou tak pomoci při autonehodách, přestupcích či při krádežích.

Tipy autokamer

 

Autokamery se dělí na duální, externí a klasické. 

  • Duální kamera snímá, jak dění před vozidlem, tak i uvnitř.
  • Externí kamera snímá dění před vozidlem, ale také za, což může pomoci například při srážce či pokud se něco odehrává za vaším vozidlem. Tento tip doporučuji spíše než duální.
  • Klasická autokamera snímá pouze vše před vozidlem. Proto je také nejlevnější variantou a nejprodávanější.

Pokud chcete kameru pro někoho, kdo ocení všestrannost a kvalitu, externí vychází jako nejlepší řešení. Pokud ale je kamera pro někoho, kdo tolik kameru nevyužije, stačí pořídit klasickou.

Výběr autokamery

Na co si dát při výběru autokamery pozor? O tom, jakou kvalitu autokamera má, vypovídají následující parametry.

Velikost snímače

Čím větší snímač, tím lepší obraz a také kvalita. Také ale čim má kamera větší snímač, je celkově zařízení větší, proto se rozhodněte také, kam kameru budete umísťovat.

Rozlišení snímače

Díky vyššímu rozlišení bude mít obraz lepší kvalitu, což může být v některých situacích rozhodující. Je důležité zvolit rozlišení snímače tak, aby bylo úměrné velikosti snímače. Samozřejmě také roste cena s vyšším rozlišením.

Frekvence rozlišení

Frekvence rozlišení udává, zda bude obraz a nahrávaný záznam plynulý. Proto i frekvenci je důležité vybrat správně, protože čím vyšší frekvence je, tím zachytí kamera více detailů. Základem by mělo být alespoň 20 – 24 fps.

Další parametry

Dalšími parametry je například úhel záběru, což ovlivňuje rozsah zaznamenávaného obrazu. Dále například velikost displeje samotné kamery či paměťová kapacita.

Doporučené modely autokamer

  • Lamax C9
  • Truecam M5 wifi
  • DOD LS470W+
  • Xiaomi Yi Dash Camera AMI245
  • Sencor SCR 2100

Recenze a zkušenosti uživatelů palubních kamer do auta si přečtěte na webu Heureka.

 

Související: