Proč sjednat povinné ručení a havarijní pojištění?

Pokaždé kdy vyrazíte na silnice, musíte počítat s rizikem, že můžete vy, nebo někdo jiný udělat chybu a nabourat. Pro případ nehody zde máme právě povinné ručení a havarijní pojištění.

Povinné ručení je ze zákona povinné, proto ho musí mít každý. Pokud způsobíme nehodu, právě z povinného ručení zaplatíme druhé osobě opravu auta. Na rozdíl havarijní pojištění je dobrovolné, a pokud způsobíme nehodu, oprava Vašeho auta je hrazena právě z havarijního pojištění. Někteří lidé havarijní pojištění úplně vypouští, jelikož to stojí nějaké peníze a proto raději zaplatí jen zákonné pojištění, avšak v případě nehody se rozhodně havarijní pojištění vyplatí a proto se doporučuje ho uzavřít.

Kde mohu povinné ručení i havarijní pojištění sjednat?

Pojištění lze sjednat hned při koupi vozu, na pobočce některé pojišťovny, kterou si vyberete, nebo z pohodlí domova online na internetu. Mezi nejznámější pojišťovny v České republice, které nabízejí povinné ručení a i havarijní pojištění patří: Allianz, Česká pojišťovna, AXA, Kooperativa, ČSOB pojišťovna nebo Generali. Mimo hlavní pojištění lze připojistit i jiné poškození auta, jako jsou živelné pohromy, apod.

Povinné ručení

Srovnávače pojištění

Někdo se možná rozhodne své auto pojistit u své oblíbené pojišťovny, avšak pokud chcete vědět přibližnou cenu havarijního pojištění, nebo povinného ručení, na internetu existuje spousta online kalkulaček a srovnávačů, kde důkladně vyplníte veškeré informace o Vašem automobilu, a podle srovnávače uvidíte, která pojišťovna je pro Vaše pojištění nejvýhodnější a nejlevnější.

Porovnejte ceny povinného ručení na EPOJIŠTĚNÍ.cz

U každé pojišťovny si lze samozřejmě připojistit různé kombinace, nebo druhy pojištění, aby Vaše auto bylo maximálně chráněno. Cena pojistného se liší například dle objemu motoru, roku výroby, nebo také druhu vozidla.