Jak jsem se dostal k autohifi? by Vtomas

Je to už pěkná řádka let zpět kdy jsem na půdě u babičky vyštrachal krabici po tátovi s hromadou reproduktorů TESLA. Začal jsem postupně sbírat informace v knize kdy táta studoval eletrotechniku.

Jak jsem se dostal k autohifi? by Vtomas

Narazil jsem na kapitolu ohmův zákon a tím to vše začalo, propojení hromady repro aniž bych něco odálil. Od kamaráda ze třídy jsem dostal staré reprobedny TESLA „kiňáky“, které měli poškozené výhybky. V tu dobu jsem byl nevýdělečnej a nastal problém jakej sehnat zesilovač a nejlépe zadáčo. Kamarád mi dal kontakt na kluka, že má autozesilovač PHILIPS 2kanál a cena bude kolem 1500,- … Neváhal sem ani minutu a odpoledne to dunělo přes autobaterku v klubovně.

Nastal problém, kdy hlasitá hudba začala vadit sousedům a akcím byl konec. V té době sem si začal dělat řidičák na auto a jediné co mě napadlo dát zesilovač a bednu do kufru auta k dědovi od kterého sem si auto půjčoval.
Děda neměl ani rádio a já na nové neměl peníze. Vzal jsem Walkmana a připojil ho jako hlavní jednotku. Auto hrálo jen basy a já byl spokojenej, že můžu dělat bordel.

hifi

Prošel jsem moc upgradů hudby a nakonec teď jsem spokojen s tím co mám. Tady je popisek.

Tlumení:

Sériová podlaha je od výroby slušně vytlumená pláty 2mm a já jsem pro dobrej pocit přidal 1,5mm pláty, které jsou opatřené tkaninou s Alu vláknem. Střecha je vytlumená pláty Sikadamp, kde jsem vsázel na jistotu, aby se pláty neodlepily. Dveře a zadní boky jsou vytlumené pláty od Sinus Live a Tecsound. Kufr je kombince všech plátů co jsem vypsal.

Hlavní jednotka:

Kenwood KDC 9537UY – s tímto rádiem jsem naprosto spokojen, kdy se daj nastavit i velikosti reproduktorů a jestli máte malé auto, dodávku či autobus. 5Voltový výstup na zesilovače s ožností vypnutí interního zesilovače v rádiu.

Napájení:

Od alternátoru (prozatim 55A) vede kabel o průřezu 50qmm k baterii Powercell 4000, která je umístěna místo rezervy. Terminály jsou z pásoviny mědi 40x10mm a z nich vedou kabely do zesiovačů. Monoblok je napájen 2x + kabelem 50qmm a 2x – kabelem 50qmm. 4 kanál je napájen 1x + a 1x – 25qmm .

Zesilovače:

Monoblok Hifonics GX5000D – jeden z nejsilnějších zesilovačů této značky s výkonem 5000Wrms v 1ohmu
4 kanál Hifonics Zeus 9404 – nesilnější 4 kanálový zesilovač této značky

Reproduktory:

přední dveře jsou osazeny kamponenty Hifonics Zeus 6.2Ci (nastane upgrade)
zadní boky jsou osazeny ovály Hifonics Brutus

Subwoofer:

dBDragový speciál RE Audio MT15
1500Wrms na papíře, ale z monobloku do něj pouštim 4kWrms
….je to můj miláčekS touto sestavou jsem naměřil na dBDragu 145,3dB na frekvenci 52Hz . Prošel jsem toho strašně moc, ale tahle sestava mi padla nejvíc do oka, kdy už na poloviční výkon aparatury nemůžete polknout ;o)

Fotky, info a jiné Tomášovy práce naleznete ZDE

Související: