Mokré čištění interiérů vozů

Pokud se jedná o mokré čištění interiérů vozů, je velmi důležité respektovat jednu hlavní zásadu. Žádné čalounění ve voze není dobré přílišně promočit. Mokré čištění čalounění vozů je však jediná hloubková metoda, jak dostat ze sedaček a čalounění opravdu hloubkové nečistoty.

Velký pozor je třeba dávat na všechny autosedačky, které jsou vybaveny vyhříváním. Právě vyhřívací ploténky by se do styku s vodou neměly dostat z důvodu hrozby rizika jejich poškození.

Jak probíhá profesionální mokré čištění?

Dle pana Zemánka z firmy Čištění koberců Brno je odborné mokré čištění nutné provádět pouze speciálními stroji, které jsou odborně nazývané extraktory. Jedná se o stroje, které jsou stejně jako standardní vysavače vybaveny sací turbínou a navíc mají také čerpadlo, které se stará o nastřikování čisticí směsi do čištěného povrchu. Čisticí směs je alkalická a právě alkaličnost v kombinaci s dalšími látkami se stará o okamžité navázání nečistot na čisticí směs a není tedy důvod k ponechání čisticí směsi příliš dlouho v čištěném čalounění. Po okamžitém odsátí čisticí chemie z povrchu je čištěný povrch pouze navlhlý a kompletní vyschnutí trvá pouze několik hodin. Doba schnutí se odvíjí od okolní teploty a rovněž od stupně promočení, které se odvíjí od míry ušpinění. Obvykle čalounění do pěti hodin bez problémů vysychá.

Jaké prostředky jsou používány?

Důležité je zmínit, že aby byly všechny nečistoty kvalitně odstraněny, je nutné všechny odsát. Odstraňování hloubkových skvrn bez kvalitního odsátá je pouze krátkodobá záležitost, protože se nečistoty zapracují ještě hlouběji do hloubky vlasu čalounění a skvrny se na daném místě tvoří snáze a rychleji. Na mokré hloubkové čištění jsou používány speciální typy chemie, kdy nejúčinnější je obecně tekutá chemie se snadnou rozpustností ve vodě. Pokud máte zájem o čištění interiérů vozů a jste z Prahy nebo okolí, lze využít výhodné nabídky firmy Čištění koberců Praha.

Mokré čištění interierů aut