Nová doba: Školení řidičů jako e-learning je levnější a efektivnější

Zaměstnavateli, který zanedbá svou zákonnou povinnost a nezajistí zaměstnancům povinné školení, hrozí pokuta ve výši až 2 milionů korun. Zákoník práce však není natolik konkrétní, aby přesně specifikoval formu a obsah kurzů – je tedy čistě na zaměstnavateli, jak zodpovědně se k tomu postaví a zda zvolí informačně hodnotný obsah, ze kterého si řidiči zapamatují vše podstatné. Poměrně zásadní je volba mezi prezenčními kurzy a online školením. V čem je e-learning lepší a proč se bude zamlouvat i vám?

Zatímco školení řidičů profesionálů nelze uspořádat jinak než v prezenční formě, školení řidičů „referentů“ může mít podobu interaktivního internetového kurzu. Firma díky tomu šetří peníze a nemusí řešit složitou organizaci akce. V případě prezenčních kurzů musí všichni zaměstnanci dorazit ve smluvený čas na jedno místo a poslouchat výklad lektora, online školením si mohou projít kdykoliv a kdekoliv.

Další výhodou školení online je lehce stravitelná forma. Zaměstnanci nejsou nuceni poslouchat nudnou přednášku – informace dostanou společně s animacemi, obrázky a dalšími atraktivními prvky. Nedílnou součástí bývají kvízy a modelové situace.

V praxi samozřejmě záleží na kvalitě konkrétního kurzu. Zaměstnavateli by nemělo jít pouze o úsporu nákladů a měl by řidičům vybrat přínosné školení. Jako v případě kurzů, za kterými stojí odborníci ze známé pražské autoškoly KING.

Školící oddělení autoškoly KING zajišťuje pravidelné i vstupní školení řidičů a veškerou související agendu (evidence a organizace, hlídání termínů atd.). Online školení řidičů má obvyklou délku 45 minut a jeho podstatou jsou témata jako práva, povinnosti a odpovědnost zaměstnance a zaměstnavatele, nová pravidla silničního provozu, zvláštní předpisy, bodový systém, ale také pravidla bezpečné či úsporné jízdy. O kvalitě kurzu se můžete přesvědčit v demoverzi na www.king-skoleni.cz.