Opel Corsa D – půl milionu prodaných vozů

Opel Corsa může slavit. Nejen že se současná generace prodává skoro sama, blíží se i další kulatý rekord.

Opel Corsa s číslem 500 000 bude přihlášen do provozu v prosinci 2007. Malý hatchback z Německa se začal prodávat před pouhými 14 měsíci a za tuto krátkou dobu vykazuje velmi dobré výsledky. Daří se mu i na velkých trzích typu Německa a Velké Británie. Jen za letošek se prodeje zvýšily o celých 50 procent.

corsa_d

První generace Opelu Corsa se objevila už před čtvrtstoletím, od té doby se těchto německých vozítek prodalo téměř deset milionů. Jubilejní vůz bude zřejmě vyroben ke konci příštího měsíce. Současná generace se představila v roce 2006 a oproti konkurenci boduje designem i kvalitním provedením. Však také vyhrála velký srovnávací test proti konkurenci z celého světa. A její výkonná verze – Corsa OPC nás svými vynikajícími vlastnostmi (dobře, až na cenu) velmi příjemně překvapila.

Na autosalonu ve Frankfurtu se objevila i verze 1.3 CDTI ecoFLEX, která potřebuje jen 4,5 litru nafty na sto kilometrů. Díky nízké spotřebě má emise pouhých 119 g CO2 na 100 km. Corsa boduje po celé Evropě, může se pyšnit titulem Auto roku v devíti zemích, včetně České Republiky.

Zdroj: www.autoweb.cz

Související:

Opel Corsa Steinmetz