Pneumatiky z internetu nemusí být nejlevnější

Opět se po roce blíží povinnost přezout auto na zimní pneu. Kdo má sjeté pneumatiky, bude vybírat nové a v článku si popíšeme, že nákup pneu na internetu nemusí být vždy tak výhodný jak se na první pohled zdá. Dnes se na internetu nakupuje vše, dodání je obvykle do druhého dne, takže to čekání se dá vydržet 🙂

Pneumatiky z internetu nemusí být nejlevnější

Levné zimní pneumatiky by chtěl každý, ale mnohdy se nízká cena a kvalita moc k sobě nehodí. Dobré je zvolit zlatou střední cestu, tzn. lepší nová levnější pneumatika než pneu z druhé ruky několik let používaná, která sice může mít ještě dobrý vzorek, ale nová je prostě nová.

Například na webu NejlevnějšíPneu.cz se pro vůz Opel Corsa prodává nejčastější rozměr zimní pneu 165/70 R13 již od 850kč / kus, což je dobrá cena za novou pneumatiku a se zárukou.

Každopádně objednáním na e-shopu to nekončí. Poté, co vám pneumatiky přijdou domů nebo do zaměstnání, je třeba je nechat i přezout.

Dříve jsem také objednával pneumatiky na internetu a poté si je nechával přezout v pneuservise u nás ve městě, ale když se nad tím zamyslíte, je to to samé, jako kdybyste si na oběd do restaurace přinesli vlastní maso a pivo.

Pneuservis živí nejen práce = přezutí , ale i to, že mají několik procent na nových pneumatikách, které také musí pro zákazníka objednat.

Výhoda pak je ale taková, že pokud koupíte 4 kusy pneu u nich, máte přezutí levnější. Často jsem se setkal s tím, když jsme se bavili s kamarády, kteří koupili pneumatiky na internetu, že je sice sada vyšla řekněme o 500kč levněji, ale stejnou částku navíc zaplatili v pneuservisu, protože si gumy nekoupili u nich.

Takže je na každém z vás, jak se rozhodne, vím, cena je vždy až na prvním místě, ale je třeba myslet i na to, jaká bude cena za přezutí auta (pokud v pneuservisu nemáte známé, to je pak jiná :))

Důležité odkazy:

Související: