Povinné ručení pro vozy Opel

Mít uzavřené povinné ručení musí mít ze zákona každý majitel takového vozidla Opel, které má přidělenu SPZ a je provozováno na veřejných komunikacích.

Jelikož se ceny za toto pojištění stále zvedají, je dobré mít o nich přehled a vybrat si levné povinné ručení splňující všechny požadavky a pokud možno i něco navíc. Mnoho pojišťoven poskytuje i různé bonusové služby, připojištění a asistenční službu. Opel jsou osobní a malé užitkové vozy německého výrobce. Cena za povinné ručení pro vozy Opel se liší podle toho, jaký model vlastníte. Odvíjí se od zdvihového objemu motoru a jeho výkonu. Opel Corsa, Astra, Vectra, Zafira i ostatní typy se budou tedy v ceně povinného ručení lišit. Za silnější vůz, jak je například Astra, zaplatíte obecně více, než za Corsu.

topsrovnani
Důležitá je ale i osoba řidiče. Zkušený řidič jezdící bez nehod má nárok na bonusy, které mohou cenu snížit až o tisíce korun za rok. Tyto bonusy za průběh pojištění bez škod totiž dosahují až 50 procent. Jelikož se ceny za povinné ručení i v roce 2015 zvyšují, je každá úspora dobrá. Za zvyšování cen mohou změny v občanském zákoníku a odlišné financování škod. Pojišťovny zaplatí více, což se logicky odráží i na cenách pojištění.

Buďte tedy chytří a pro vůz Opel nesahejte hned po první nabídce. Lepší je využít kalkulačku povinného ručení pro rok 2015, kde se rychle a přehledně dozvíte o cenových nabídkách vám ušitým na míru a můžete se lépe rozhodnout. Problémem pak už není rychlé sjednání povinného ručení na pobočce nebo online. Internetové srovnávače navíc nabízejí na sjednání pojištěn slevy, takže i v tomto případě můžete ušetřit. Mezi internetovými srovnávači rozhodně doporučujeme portál TopSrovnání.cz.