5.mezinárodní Opel Corsa sraz

Poslední víkend v červnu 2009 se konal již 5. OPEL CORSA SRAZ s mezinárodní účastí.

Již ohlasy na fóru dávaly znát, že tento sraz by mohl účastí překonat sraz minulý (kde se dostavilo 33 corsiček v plné kráse) a opravdu tomu tak bylo. Celkem se dostavilo 45 Cors z Čech, Moravy a v neposlední řadě Slovenska.

Sraz se konal, jak je již tradicí, na letištní ploše v Nové Cerekvi u Pelhřimova. První nadšenci spolu s organizačním týmem začali přijíždět již v pátek, a i přes nepřízeň počasí připravovat vše na to, aby se v sobotu mohlo vše naplno rozjet. Drobné přeháňky nás tedy nezastavily a večer byl postavený již velký altán, zapojena pípa (na limonádu a pivo v ceně vstupného) a vyloženy doprovodné vozy (jak jinak než Opel ;o) ). Večerní party se rozjela na plné obrátky, pilo se povídalo a seznamovalo se, hrál se fotbálek – jak již staří známí, tak i nový členové, kteří byli na Corsáckém sraze poprvé.

5_opel_corsa_sraz

Sobotní ráno přivítalo účastníky mlhou, která se ovšem brzy rozplynula a program mohl začít… Rozestavěly se pneumatiky a vše začalo sprinty. První na řadu přišla kategorie motorů 1.0 12V + 1.2 8V:

1. místo: Spok
2. místo: Habi
3. místo: Smithy

Další kategorie sdružovala všechny vozy s motory 1.4 8V a 1.5 TD

1.místo: Romor
2.místo: Dj-Si
3.místo:

A na závěr přišli na řadu nejsilnější sériově vyráběné motory (co se dávaly do Corsy B) – 1.6 16V + 1.4 16V

1: místo: Bloud
2: místo: Pulčík GSI
3: místo: Kalda

Mezitím se začala na rožni připravovat večeře, a to sice PRASE č.38, které pomalu začalo vonět po celé dráze. Po ukončení sprintů se přemístily pneumatiky a mohla začít další disciplína na kterou se těšili převážně Ti, kteří nezapadli do kategorií ve sprintu. Touto disciplínou byl SLALOM. Ovšem ne ledajaký.. jelikož nebyly k dispozici kužele, trasa se musela projíždět opravdu opatrně, jelikož každá koliže s pneu mohla zanechat památku na kastli…

1. místo: Mato 13 (B 1.0 12V)
2. místo: Marek (D OPC)
3. místo: Wurmi (B x14xe)

Po slalomu se sice trochu zatáhlo, ale to nás stejně neodradilo od „Spanilé jízdy“ až do Pelhřimova. Tak se vydala celá kolona 43 Corsiček na cestu a první zastávka byla po 4 km u rybníka na focení. (není hezčí pohled než vidět hada 1 km dlouhého z těchto malých autíček, proplouvajícího klikatými silničkami).

Po focení u rybníka, se část skupinky vydala na oběd do Pelhřimova a část zase zpět na letiště, následovala hodinková pauza na občerstvení. I přes nepřízeň počasí, kdy dokonce spadlo i pár nepřejících kapek deště, ovšem nic nás neodradilo od dalších soutěží. Než přišla na řadu další soutěž, měli jsme jště mediální návštěvu z TOPREPORTU ;O) (článek zde: http://www.topreport.cz/clanek.php?clanek=814 ). Pak následovala soutěž, naprosto typická pro Corsa sraz.. a to sice CORSA CORBA, aneb tlačení corsy na čas a následně hod gumou do dálky a to nejen v mužském obsazení.. dívky se nenechaly zahanbit a předvedli pánům jak se to s tou gumou doopravdy dělá ;op.

Již se pomalu začalo smrákat, od altánu již zaváněla vůně rožněného prasete, tak spousta účastníků již neváhala se občerstvit a pokračovat ve včerejším turnaji ve fotbálku… mezitím proběhlo ještě hlasování „TOP CAR“ o nejlepší auta srazu a začaly se vyhodnocovávat soutěže.

TOP CAR:

1. místo MLAĎAS – Corsa B x10xe

2. místo VELBLOUDCorsa B x14xe

3. místo MAREKCorsa D OPC

4. místo PDK – Corsa A GSI

5. místo JAY JAY Corsa B x14xe

Po vyhodnocení soutěží a rozdání diplomů, následovala TOMBOLA, která byla letos díky sponzorům opravdu bohatá, dostalo se na každého, někdo dostal dokonce i 2x. Sponzoři tomboly byli:

MARA A4 – klubový dovozce tuningových dílů z německa
– firma AUTO ZRALÝwww.zraly.cz – dodavatel náhradních dílů
Zuzkawww.kosmeticka-praha.cz – profesionální péče o Vaši pleť
– firma DŘEVOCENTRUMwww.drevocentrum.cz

Všem sponzorům za jejich dary a podporu MOC DĚKUJEME.

Večer následovala volná zábava, znovu prohlížení corsiček, předvádění hudebních aparatur a zasloužený spánek po náročném dni.

JMÉNEM POŘADATELŮ BYCH CHTĚL TÍMTO PODĚKOVAT VŠEM ÚČASTNÍKŮM, ŽE DORAZILI.

FOTOGALERIE ZE SRAZU:


PHOTOS by SMITHY

PHOTOS by PDK

PHOTOS by WURMI

PHOTOS by GRINGO JOE

PHOTOS by DJ-SI

PHOTOS by BA_DJJOUR

PHOTOS by MLAĎAS

PHOTOS by TOXIQ_K

Související: