Pomůže výměna autorádia vylepšení zvuku?

Řešíte hudbu ve všem voze a pochopitelně chcete, aby byl zvuk co možná nejlepší? Kromě osvědčených postupů, jako je koupě lepších reproduktorů či například subwooferu, může pomoci i výměna autorádia. Z jakého důvodu je to možné? Podívejme se společně na některé zcela jasné důvody.

Lepší příjem signálu

Pokud chcete mít co nejlepší příjem radiového signálu, záleží nejenom na anténě, ale také na zesilovači. Pokud máte staré autorádio, a zesilovač žádný, může to problém. Když do zesilovače k anténě investovat nechcete, rozhodně to nezbytně nutné být nemusí. Stačí si pořídit nové rádio a to připojit na stávající anténní rozvod. Rázem tato nová kombinace výrazně pomůže tomu, že chytíte jednotlivé stanice mnohem lépe, což se projeví i na vylepšení zvuku. Bude bez šumu a dalších nepříjemností.

Lepší kvalita hudby

Máte autorádio, které zvládne maximálně jenom naladit AM a FM frekvence? Pokud ano, rozhodně pamatujte, že nové k lepšímu zvuku rozhodně přispět může. A to z toho důvodu, že nabídne třeba možnost mechaniky, která přehraje kvalitnější hudbu na CD. Stejně tak má slot na paměťovou kartu, nebo také USB vstup. Vy následně máte možnost opatřit si skutečně kvalitní hudební soubory, které vám dané rádio přehraje. V kombinaci s dobrými reproduktory docílíte toho, že výměna vám zajistí poslech kvalitnější hudby, než tomu bylo doposud. Uslyšíte tak mnoho tónů, které v rámci běžných frekvencí nejsou.

Nezapomínejte ani na jeho lepší výkon

Kdo v autě nemá zesilovač a neplánuje ani jeho pořízení, ten spoléhá výhradě jenom na výkon autorádia. Pokud je nedostatečný, jasně se to projeví na tom, že ani sebelepší reproduktory nenabídnou takovou hlasitost, než dovolí model konkrétního rádia. I zde tedy musíme zcela objektivně říci, že koupě nového vylepšení zvuku funguje. A to s ohledem na výkon. Pokud vaše požadavky nejsou přehnané, ale spíše klasické, dá se říci, že dnes opravdu není jakýkoliv problém s tím, že výkon kvalitního rádia bude dostačovat.

Ekvalizér jako součást těch moderních

Je jasné, že výslednou kvalitu zvuku ovlivňuje i to, jak konkrétně jsou nastaveny basy a výšky, a celý řada dalších věcí. Je tedy pochopitelné, že u každé hudby to může být jinak. Pokud vaše současné rádio nemá ekvalizér, může to způsobit, že vše je nastaveno na zlatou střední cestu a u jakékoliv hudby bude chybět pro její dokonalý prožitek ono správné nastavení. Moderní a kvalitní 2DIN a 1DIN autorádia však již ekvalizér mají. A to znamená, že u různých typů hudby si lze nastavit ideální hodnoty pro dokonalý poslech. Mnohdy už jsou dokonce přednastaveny, a tak stačí zvolit konkrétní žánr. Když k tomu přidáme i možné funkce zvýrazňující basy, je možné snadno potvrdit, že nové rádio na výsledný zvukový dojem mít vliv zcela určitě bude.

Související:

Plná Peněženka vám pomůže ušetřit. Zkuste tento cashback také