Jede Váš Opel do Chorvatska i letos?

Statisíce Čechů jako každý rok vyráží na Jadran do Chorvatska a kdo nevíte ještě kam přesně a do jaké lokality,pak pár tipů najdete zde.

Jede Váš Opel do Chorvatska i letos?

Přestože se cesta z České republiky za poslední roky moc nezměnila, doporučuji sledovat web iDnes.cz, kde každý rok před letní sezonou najdete aktuální informace a tipy na nejlepší cestu autem do Chorvatska.

Kdo jedete poprvé, bude lepší, když si cestu rozdělíte na 2 dny, sice se dá na jeden zátah jet až do cíle, ale kdo není zvyklý jezdit tak dlouhé trasy, pak rozhodně je lepší jet na pohodu a udělat si zastávku na přespání například u Plitvických jezer, která si ráno můžete projít, udělat fotky ještě bez těch zástupů turistů a pak těch pár set km dojet v pohodě.

chorvatsko - plitvická jezera

Valná většina jezdí do Chorvatska z několika důvodů:

  1. Je to blízko z ČR
  2. Je tam levně
  3. Protože se tam domluví

Asi by se o tom dalo polemizovat, blízko to sice je, i když k moři do Itálie to je stejně daleko.

Že tam je levně už také není až tolik pravda, samozřejmě kdo si s sebou bere polovinu lednice co má doma a také pivečko a paštičky, pak tam levně určitě bude. Zde je pěkný článek o tom, co vše si sbalit do Chorvatska na dovolenou.

chorvatsko3

Mě osobně vadí to, že většina pláží je oblázkových a když chcete najít pěkné písčité, musíte jet hodně „dolů“, ideálně na ostrovy, kde už je „písek“.

Každému z nás se může líbit někde jinde, pak je dobré si o té které lokalitě přečíst článek a prohlédnout fotky, takže pokud ještě nejste rozhodnuti, kam letos přesně, pak doporučuji info o tom, jak český turista míří k moři do Chorvatska.

A co Vy, kam letos jedete či letíte? Napište nám do komentářů pod článkem nebo na naše profily na sociálních sítích.

Můj tip:  Last minute zájezdy na webu První dovolená

Související: